Látkové rolety a fasádní clony

Toto stínění je takříkajíc z jiného soudku, a to hlavně co se nevšednosti týká. Saháme po něm totiž nejméně často. Přitom jeho vlastnosti a estetika jsou mimořádně příjemné. Jde o textilní rolety, které jsou nejčastěji vedeny v nenápadných hliníkových profilech nebo vodícími lanky. Když nejsou potřeba, jsou skryty v návinu nad oknem. Materiál je odolný proti klimatickým změnám i větru.
žena kontroluje dům pomocí tabletu

Rolety se výhodami

Mezi jejich největší přednosti patří http://www.kosek.cz/clanky/html/20.html nenápadnost, protože pokud je box v barvě fasády či okenních rámů, v době, kdy jsou vytaženy, s nimi krásně splynou. Druhým, asi ještě větším benefitem je vysoké zatemnění oken i během dne. Na druhé straně tak ztrácíte přehled o dění venku. Vylepšené rolety s hliníkovými extrudovanými lamelami s roletovým překladem vám zajistí bezpečnost a vylepší i zvukoizolační vlastnosti.

Ovládání a stavební příprava

Bez ohledu na to, zda si vyberete rolety, žaluzie nebo textilní clony, exteriérové ​​stínění si z pohledu kotvení vyžaduje svůj prostor. Proto je nutné uvažovat o daných možnostech již při projektování domu nebo výměně starých oken v bytě. Chcete je ovládat manuálně, motoricky pouhým vypínačem, nebo budou na solární pohon? To všechno byste měli vědět s dostatečným předstihem. Samozřejmě, i dodatečné řešení je možné, akorát už nezabráníte tepelným mostům, vrtání do oken či zateplení fasády kvůli přivedení elektřiny. Ani při osazování vnějšího stínění nezapomeňte nechat prostor pro dodatečné osazení síťky proti hmyzu.
zatažené žaluzie

Designové žaluzie

Exteriérové ​​žaluzie a posuvné dřevěné světlolamy v současnosti architekti při projektování rodinných a bytových domů navrhují snad nejvíce. Na svědomí to má zřejmě široká nabídka lamel. Navíc, jejich nezaměnitelnou výhodou je naklápění lamel do úhlu, který zrovna potřebujete, jakož i libovolná výška jejich stažení. Chcete-li se odlišit, sáhněte po speciální ošetřených žaluziích z exotických dřevin, bambusu či severské borovice a cedru.