Proč je nutné mít zábradlí na balkón

Asi není člověka, který by si rád nešel v teplém večeru posedět na balkon. A není divu. Obvykle je z něj pěkný výhled, zvlášť pokud bydlíte ve vyšším patře. Jste navíc alespoň trochu na čerstvém vzduchu, a přesto v soukromí, které poskytuje domácnost.

Avšak balkóny neslouží jen k tomu. Zvláště v panelácích jsou i místem, kam věšíme prádlo, aby nám uschlo a abychom neměli v domě zbytečnou vlhkost. Pokud bychom jej totiž nechali schnout v koupelně, pak by to jednak trvalo déle, a za druhé by se nám mohlo stát, že by zatím zplesnivělo. Zvlášť pokud je ona koupelna často používána.

balkon1

Avšak i při běžné procházce si všimneme, že nezbytnou součástí jakékoliv terasy či balkónu je zábradlí na balkón KMK design. Nenajdete ani jeden jediný, kde by nebylo. A to platí i o domech lidí, kteří jinak šetří každou korunu.

Je to dáno samozřejmě tím, že oplocení jakéhokoliv balkónu či terasy, a je jedno, jestli je v přízemí či v desátém patře, je dáno zákonem. Proč to ale muselo být do zákoníku dáno? Je opravdu tak nutné, aby byl tento prostor ohrazený?

Popravdě řečeno, je. V přízemí představuje ani ne tak ochranu proti pádu, jako spíše překážku pro případného zloděje. A ačkoliv je samozřejmě ochrana před pádem tou hlavní a nejdůležitější funkcí, kterou toto zábradlí má, není ani zdaleka jediná.

balkon2

Je zde totiž také psychologický efekt, který na nás má. Představte si jen, že věšíte prádlo. Cítili byste se na svém balkóně při této činnosti tak bezpečně, kdyby tam zábradlí nebylo? Nebo byste se báli přiblížit víc k okraji?

Opominout nemůžeme ani funkci ochrany soukromí, kterou poskytuje. Většina z nich, alespoň tedy v soukromých prostorech, je dělána z neprůhledných materiálů. I ty skleněné jsou dělány tak, aby přes ně nebylo možné nic rozeznat.

Je tedy vidět, že má mnoho funkcí. Není tedy divu, že se stalo nezbytnou součástí našich životů.