Twitteru hrozí bankrot

Třetí čtvrtletí bylo pro tuto společnosti kritické, avšak ukázalo se, že analytikové byli více než jenom skeptičtí.

·         Co je to vlastně Twitter?
V České republice se nikdy nedokázal vyšplhat do žebříčku nejoblíbenějších aplikací. Spojené státy americké vyprodukovaly v roce 2008 neuvěřitelně slibnou aplikaci na bázi sociální sítě. Můžete sledovat a favorizovat, můžete si přečíst novinky ze zpráv, můžete zjistit informace o slavných, úspěšných, ale i o svých přátelích. Celý systém je založen na hashtagu, follow, following, tedy systému sledování, a dávání hvězdiček či srdíček tomu, co se vám líbí. Má to jeden háček – každý post může být dlouhý jenom určitý (nevelký) počet znaků, jako například SMS zpráva. Úžasný a neuvěřitelně kreativní nápad. Avšak pouze do poloviny tohoto roku, kdy vyšlo najevo, že je Twitter ve velmi nevalné ekonomické situaci. Ani ne o osm let později od svého vzniku se však potýká s nečekaně velkými problémy.
Twitter v písku
·         Jaký byl předpoklad růstu tržeb?
Analytikové přepokládali, že třetí čtvrtletí bude pro americkou internetovou společnost fatální, ale spletli se. Pravda, Twitter propustí asi deset procent zaměstnanců, což se rovná přibližně třem stům zaměstnanců, ale Twitter je stále v ekonomické ztrátě, i přes to, že se jejich zisk maličko zlepšil. Příznivější výsledky však také znamenají, že tržby začaly růst o mnoho procent pomaleji, což však neovlivnilo negativně akcie, které pro Twitter zpevnily. O pár dní později však o ty největší zisky přišli.
přihlášení Twitteru
·         Co přineslo posední čtvrtletí?
Třetí čtvrtletí bylo pro Twitter ekonomicky nepříjemnější za poslední dobu. Jejich zisky vzrostly asi o osm procent, v přepočtu na finanční obnos tedy přibližně šest set dvacet milionů dolarů. To je v korunách asi patnáct a čtvrt miliardy. Zpomalení růstu tržeb je zjevné, přesto se jejich pozice na trhu o maličko zlepšila. Analytikové odhadovali, že tržba za toto čtvrtletí bude pro Twitter sotva šest set milionů dolarů.