Dejte po porodu sexu šanci

Ženské tělo se mění celý život. Velký podíl viny na tom mají určité fáze, kterými si žena v průběhu života musí projít a ty mají na svědomí taky to, že se musí často vyrovnávat s tím, že se necítí ve své kůži.

Kromě dospívajícího období a nástupu první menstruace, až po růst prsou a tvarování těla do ženských křivek, je tu nejzásadnější etapa v životě ženy, která s ní dovede udělat divy a změnit ji k nepoznání jak zvenčí, tak vnitřně.
ruce na bříšku

Sex v těhotenství

Těhotenství je období, které si zpravidla žena užívá. Neřadí se však mezi to nejkomfortnější v jejím životě a mnohdy přináší i ne příliš lichotivé stránky. Jednou z nich je narušení sexuálního života, ve kterém se musí žena omezovat. Ve vyšším stádiu těhotenství už prakticky není možné užívat si ho tak, jak byla zvyklá a uskromnit se se svým partnerem pouze na několik  vyhovujících poloh.

A právě konec tohoto kouzelného období je doba, kdy žena začne své tělo a samotný sex – z určitého pohledu nenávidět.

A je to naprosto v pořádku a normální.
žena v prádle

Intimní život po narození dítěte

V okamžiku, kdy se ženě narodí dítě, stává se jejím středem vesmíru a potřeby, které kdysi měla a byly pro ni důležité, se odloží do tajemné komnaty. Všechno, na čem záleží je pochopitelně jenom to, co potřebuje její miminko.

Po skončení šestinedělí, se nejen partner ženy začne dožadovat návratu k jejich milostnému životu, ale i žena na sobě začne pozorovat skutečnost, že není pouze matkou, ale i milenkou. Je zcela pochopitelné, že na sex nebudete mít ani sílu, ani náladu a ani pomyšlení. Současně ve vás vyvolá představa sexuálního prožitku i bolest v oblasti, která si prošla porodem dítěte.

Strach, který máte ve své mysli nedávejte na první místo. Ano, bude trvat možná delší dobu, než si sex s vaším partnerem užijete naplno a s chutí, jak tomu bylo kdysi.

Musíte na to jít pomalu, prožily jste toho více než dost a pravděpodobně si už nepřipadáte jako dřív. To však ještě neznačí, že nejste ženou, která si může užívat i mateřství a současně i milostní život. Dopřejte si čas a vaší psychice ulevte i díky tomu, že se nebudete obávat toho, jak zvládnete roli báječné mámy a rovněž zastanete i místo fantastické milenky svého muže.