Egyptské památky za kterými stojí vycestovat

Každý máme oblíbené lokace, kam rádi jezdíme na dovolenou a cestuje tam, avšak, i když si myslíte že jste tam už vše viděli, třeba se mohou najít i památky, se kterými jste se ještě nepotkali. Na jednu takové se dnes půjdeme podívat do populární lokace, kterou všichni určitě dobře znají, a to je Egypt.  

Hrobka Královny Nefertari, se v Egyptu, konkrétně v údolí královen, považuje za nejkrásnější lokální hrobku, kvůli jejím malbám, které pokrývají celé zdi hrobky, a strop který je celý modrý a pokrytý stovkami hvězd, znázorňující celou noční oblohu. Stěny jsou pestrobarevné, a překrásné, jak by vám řekli asi i všichni co hrobku na vlastní oči viděli. Hrobka je v přítomnosti uzavřena, ale za zaplacení vám bude otevřena abyste se do ní, mohli osobně podívat. Zážitek to určitě není levný, ale pokud si přejete vidět opravdu něco unikátního, tato možnost by se vám mohla zalíbit, a rozhodně si ji i užijete. 

Hrobka Nefertari

Nebo pokud je libo něco méně peněžně náročného, co takto se jít podívat na Memnonovy kolosy? Neboli také dvě osmnácti metrové sochy Faraona Amenhotepa lll. Tyto sochy jsou další památka, o které ne každý ví, avšak je to opravdu něco, co stojí za řeč. Sochy měli původně patřit k výstavbě bran, které se však pro Faraona, nikdy nedokončily, a zbyly po nich a jejich plánech jen tyto dvě, překrásně propracované sochy v podobě faraona. Co je na této lokaci však nejlepší, je že se na sochy z blízka můžete podívat, bez jakéhokoliv placení. 

Memnonovy kolosy

Egypt ale, stálé nabízí pro cestovaní mnoho krásných i atmosféricky překrásných lokací jako jsou tyto, v podobě dalších hrobek anebo dokonce i celých měst plné historických tajemstvích. Ať už by se vám líbila jedna nebo obě tyto lokace v Egyptě, jedna věc je jasná, a to že obě jsou perfektní pro krásný zážitek při cestovaní v cizině, přesně v Egyptě.