Kvalitní filtrace je srdcem každého bazénu

Kdo z nás by se ve svém zahradním bazénu nechtěl koupat v průzračné, dokonale čisté vodě? Po tom touží všichni majitelé koupacích nádrží, to je jasné. Ovšem ne všem je zatím stále jasné, jak takových výsledků mají dosáhnout. Mnohdy se totiž stává, že ať už se snažíte sebevíc, tak vaše voda je stále spíše kalná a tu a tam se v ní objeví i řasy.

bazén

Základem péče o každý zahradní bazén je vždy kvalitní filtrace a účinná bazénová chemie. To jsou dva hlavní bojovníci za tu nejlepší kvalitu vody v bazénu v případě, že už se do něj přeci jen nějaké to znečištění dostane.
Všem majitelům bazénů by proto mělo být jasné, že bez kvalitní filtrační jednotky se při údržbě nádrže neobejdou. Filtrace v bazénu funguje jako jakési srdce celého čisticího procesu. Díky tomu, že čerpadlo prohání vodu filtračním médiem, dochází k jejímu postupnému pročišťování od všech nežádoucích příměsí, ať už organické či anorganické povahy.

Existuje několik vhodných filtračních médií, které si můžete k takovému účelu zvolit. Konkrétní náplň vaší filtrační jednotky byste měli vybírat vždy s ohledem na pokyny jejího výrobce. Může to být písek, zeolit anebo moderní filtrační kuličky.

plavecký bazébn

Písek do filtrace můžete vybírat o různých velikostech zrna, každopádně by se vždy mělo jednat o kopaný ostrohranný písek, protože jen v případě dostatečného počtu ostrých hran na zrncích písku budete ve filtrování různých nečistot úspěšní. Protože se jednotlivé nečistoty zachytávají na hranách jednotlivých zrnek, tak jakmile se vám písek ohladí, filtrace již nebude tak účinná. Každopádně k něčemu podobnému dochází jen jednou za několik let v závislosti na tom, jak intenzivně filtraci využíváte. Naštěstí je nákup potřebného písku do filtrace poměrně levnou a snadnou záležitostí, a ten starý můžete ještě šikovně využít na zahradě anebo k posypu chodníků v zimě.