Mistrovství světa a sázky na favority jsou tu!

Hokejové mistrovství světa, které každoročně probíhá v květnu, opět hostí Slovenská republika, konkrétně Bratislava a Košice.
Letošní ročník však podle sázkových kanceláří, respektive jejich profesionálních bookmakerů nepřinesl předem žádné konkrétní favority na titul. Mezi adepty se zařadilo hlavně Rusko, Kanada a samozřejmě Švédsko. Již podle výsledků Euro Hockey Tour je evidentní, že Česká republika nemůže mezi favority na vítěze patřit. Před turnajem dokonce kurz na vítězství českého národního týmu byl 14,5 ku jedné nebo i na některých sázkových kancelářích 16 ku jedné. Nejlépe si u sázejících tedy vedou Švédi. Na to, že vyhraje česká reprezentace si sází pouze 15 procent ze sázejících Čechů.

červenozelené grafy
Sázkové kanceláře aktuálně očekávají, že v letošním roce dojde k překonání rekordu přijatých sázek. V rámci mistrovství světa v Dánsku to bylo v loňském roce 1,3 miliardy korun. Největší nápor samozřejmě očekávají sázkové kanceláře až v momentě, kdy mistrovství vypukne. V tu dobu se každoročně počty přijatých sázek mnohonásobně zvyšují.
V dobře příprav se sází hlavně na celkového vítěze, kdy se vsází adekvátně tomu, jak se mění plánované sestavy a přijíždí do místa konání hvězdy z NHL, tedy posily jednotlivých týmů. Tedy největší vliv na změny a vývoj kurzů má právě zveřejňování soupisek jednotlivých týmů a potvrzování účasti hráčů ze zámoří. To například potvrzuje Rusko a USA, kterým v posledních dnech klesly kurzy téměř o polovinu své hodnoty před zveřejněním posil z NHL. Kurzy na výhru Česka se prakticky nezměnily po celou dobu příprav.
zápas hokeje
Nejvíce sázek od českých sázejících jde, skoro z celé poloviny, v sázkách na vítěze celého šampionátu, za zmiňovaným Švédskem. Hned za nimi je až Rusko s 18 procenty a pak Česko s 15 procenty. To značí, že Češi sází navzdory papírovým předpokladům na Čechy stále hodně a ukazuje se zde, že Češi jsou i v oblasti sázení velkými patrioty.
Některé sázkové kanceláře uvádějí, že mezi favority jsou také Kanaďané a tým USA. Zajímavostí je, že se objevují i sázky na to, že celkovým vítězem se stane Velká Británie. Zde je kurz na celkový zisk vítězství tohoto týmu až 3000:1.