Už jste byli na houbách?

Sběr hub je jedním z oblíbených letních a podzimních koníčků Čechů. Vzít košík s nožem a vyrazit s ním do lesů je českou specialitou, které se cizinec možná podiví, ale pro nás je to srdeční záležitost.
Kromě toho, že si domů doneseme několik kilo hub a obohatíme tak náš jídelníček, však má houbaření i jiné výhody. Přemýšleli jste o tom někdy?
houba v mechu
Pohyb na čerstvém vzduchu
Kolikrát si říkáte, že byste si měli jít zaběhat nebo alespoň vyrazit na procházku, ale nemůžete se k tomu donutit? Houbaření je vynikající motivace – nemáte pocit, že se nutíte do sportu, ale naopak máte cíl, za nímž se můžete vydat.
V zaujetí nad nebývalou úrodou hub navíc určitě ujdete mnohem větší vzdálenost, než kdybyste se vydali na procházku, do které se vám nechtělo.
Urovnání myšlenek
Příroda léčí. Na dlouhé procházce pod širým nebem, při níž člověk nemá na starosti nic jiného, než se rozhlížet kolem sebe a občas se ohnout pro parádní hřib, mají myšlenky možnost uvolnit se ze zajetých vzorců a volně plynout.
Zatímco tedy pátráte po houbách možná se vám podaří vyčistit si hlavu a nalézt řešení nějakého zapeklitého problému.
Čas strávený s blízkými
Když si zrovna nepotřebujete rovnat věci v hlavě, proč sebou na výlet nevzít i někoho dalšího? Děti, tatínka nebo kamarádku?
Pod modrou oblohou v tajemném přítmí lesa se přece tak dobře povídá! A společně sdílená radost z úlovku vám jistě pozvedne náladu a utuží vztahy.
kozák v trávě
Fotografie
Jste-li vášnivým fotografem, nabízí vám houbaření možnost spojit oba koníčky dohromady. Kromě fotek toho, co jste našli, které vám budou všichni závidět, můžete fotit i krajinu, stromy, oblohu, luční kvítí nebo třeba – když budete mít štěstí – lesní zvěř. Proč tedy nevyrazit na houby i s foťákem?
Houbaření je pro spoustu lidí šancí, jak si odpočinout od běžného shonu, vyrazit do přírody a chvílí prostě jen tak být. Nechcete to zkusit i vy?