Briliant vs. Zirkon

Oba tyto překrásné drahokamy vypadají velmi krásně na každém šperku. Nejvíce se ale využívají na zásnubní a snubní prsteny. Každý nám dá určitě za pravdu, že oba vypadají opravdu nádherně a mnohdy je těžké se vůbec rozhodnout, který si vybrat.

diamant

Samotný diamant je nejtvrdším nerostem na světě. Bývá upraven do různých tvarů, mezi které se řadí například srdce, kolo či ovál. Nejznámější z diamantů je briliant, který je takměř nezničitelný a nedá se snadno opotřebovat. I po spoustě let nošení bude stále velmi lesklý a stále se bude krásně třpytit. Celkově je diamant stále brán za nejvzácnější drahokam. Dokonce se v dávných dobách používal také jako nástroj. Brilianty se dělají hlavně v kvalitě Si, proto je cena tedy dražší.

Zirkon na rozdíl od diamantu je vytvořen chemickou sloučeninou. Je považován za nejkvalitnější náhradu diamantu. Nevýhodou zirkonu je to, že po roce nošení ztrácí svůj lesk, ale jinak rozdíl není vůbec rozeznatelný. V dnešní době se ale mnoho šperků právě ze zirkonu hojně vyrábí. Je logické, že zirkon je křehčí než diamant, což může být jeden z faktorů toho, že se více lidí přikloní právě ke koupi diamantu. Celkově je zirkon považován za nejstarší známý minerál na Zemi. Byl nalezen až v Austrálii. Nejčastěji se vyrábí v laboratorních podmínkách. Mají bezchybné čiré zbarvení. Vypadá až dokonale.

zirkon

Na světě snad není ženy, která by netoužila po diamantu. Je to přece nejkrásnější nerost na celém širém světě. Je sice dražší než zirkon, ale za to déle vydrží. Pokud se tedy rozhodujete mezi zirkonem a diamantem, rozhodující by pro vás měla být otázka, zda si po celý život vystačíte pouze se zirkony, anebo bude hezčí, když váš snubní prstýnek budou zdobit dlouho vydržící diamanty.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, neváhejte navštívit .