Dovolená na Máchově jezeře s pronajatým autem


Také už máte dost přímořských letovisek s přeplněnými hotely a arogantními lidmi, kteří si tu připadají nadřazení z toho, že si mohou dovolit dovolenou v exotické destinaci? Nemáme nic proti trávení dovolených na mořských plážích, narážíme spíše na mezilidské vztahy a prostředí, kde bývá tolik lidí, že jejich počty převyšují městské pěší zóny, a dovolená je pak spíše stresujícím pobytem.

hrad Bezděz

Právě z tohoto důvodu se někteří z nás raději obrací do tuzemských přírodních oblastí, kde se dá koupat, a kde je mnohem větší pohoda. Jsou to například některé penziony či kempy na Lipně nebo na Máchově jezeře. Máchovo jezero má jednu podstatnou výhodu, a sice – je posazeno do překrásné romantické přírody, o níž se zmínil ve své básni Máj Karel Hynek Mácha. Vyplatí se tu nejen koupání, ale i výlety po okolí. Můžete si k tomu výhodně pronajmout třeba na celý týden vůz z půjčovny aut v Praze a užít si to, co kdysi slavný básník, i když ten tehdy neměl žádné auto k dispozici. K pronájmu vozidla potřebujete vratnou kauci a doporučujeme uzavřít pojištění proti nepříjemnostem, které byste způsobili vámi zaviněnou autonehodou nebo poškozením vozidla při manipulaci se zavazadly.

Máchovo jezero

Doporučit bychom vám mohli hrad Bezděz, Strážovskou jeskyni u Ralska, Borové arboretum v Doksech, hrad Kokořín a sice vzdálenější, ale moc zajímavé Lužické hory s přehradou Naděje, Tisíciletým tisem a nejvyšší horou Luž.

S pronajatým vozidlem se snadno mění program dne, například pokud se zatáhne obloha nebo se ve vodě vyskytne větší množství sinic, můžete pružně měnit program a vydat se na pěší nebo cyklistické výlety anebo zavítáte do zoologické či botanické zahrady v Liberci, a schází-li vám koupání, pak třeba do některého z aquaparků. Východním směrem od Máchova jezera se nachází Chráněná krajinná oblast Český ráj, kde můžete trávit volný čas i za deštivého počasí mezi pískovcovými skalami s krásnými vyhlídkami do okolní krajiny.