I nebankovní půjčky mohou být výhodné!

Není výjimkou, zvláště v tomto období plné nejistoty, potýkat se s tíživou finanční situací. Právě pro tento případ by tu pro nás měly být banky a nabídnout vhodné východisko, které nám z celé situace pomůže s co možná nejmenší újmou. Jenže co když banka nepomůže? Existuje i jiná možnost? Možná zdánlivě jednoduchá v podobě nebankovních institucí.

zoufalý člověk

Nebankovní poskytovatelé půjček byli ještě donedávna hanlivě nazývání „lichvou“, jenže toto označení je opravdu daleko od pravdy. Nebankovní společnosti po novele zákona totiž nabízejí podobně výhodné produkty jako většina bank. Krom příznivého úroku a férových podmínek, ale navíc nabízejí i další výhody, na které bychom přitom v bance čekali jen stěží. Nebankovní společnosti dokáží nabídnout úvěr bez zbytečného papírování a tolik opovrhované byrokracie. Pojďme se tedy podívat na ty nejzásadnější a nejpřínosnější důvody, proč zvolit právě nebankovní společnost.

  1. Benevolentnější podmínky při sjednání úvěru

Trápí vás špatná finanční minulost nebo máte negativní záznam v některém z registru dlužníků. U banky pádný důvod, proč žádost o úvěr zamítnout. Nebankovní společnosti jsou však v takových případech o poznání vstřícnější. Do registrů dlužníků vůbec nenahlížejí, a pokud ano, většinou na tento prohřešek z minulosti neberou zřetel. Na půjčku můžou dosáhnout i tací, kteří by jinak v bance jen stěží pochodili.

  1. Nižší částky úvěru

prázdné kapsy

Banky svým potencionálním klientům nabízejí povětšinou jen větší částky k zapůjčení. To však neplatí u nebankovních společností, zde můžete narazit i na půjčky, které začínají třeba na 500 korunách. Jsou tak skvělým řešením, jak překlenout dobu do výplaty nebo pokrýt nahodilé výdaje v řádech několika málo tisíc korun. U menších částek však počítejte s vyšší úrokovou sazbou a výslednými náklady. Pokud naopak potřebujete půjčit větší obnos peněz, ani to není problém. V takovém případě zase skvěle poslouží nebankovní hypotéky https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/nebankovni-hypoteky/.