Nepoťte se v létě při sportu

Krásné slunečné počasí vyžene ven i ty největší gaučové povaleče. Čas strávený na pláži nebo venku v parku přímo vybízí k nějaké té aktivitě, ale v parných horkých letních dnech je nežádoucí přílišné pocení a úmorné dření v podobě velké fyzické námahy. Naštěstí je tolik sportů  -a nejen těch vodních, u kterých se zbytečně nezapotíte, přitom protáhnete celé tělo. Čím se zabavit v létě, aby z vás po pár minutách nelilo jako z konve, přitom jste se pořád udržovali v kondici?
koule na petanque
·         Jako ryba ve vodě: jasně to se přímo nabízí. V létě trávíme všichni spoustu volného času u vody a už jen plavání je samo o sobě slušným pohybem, který formuje postavu a ničí přijaté kalorie. Koho moc nebaví plavat, může zvolit jinou formu vodních radovánek. Nejen u moře, ale i na našich přehradách najdete nepřeberné množství možností jak se zabavit. Velkým hitem je paddleboard, který dá tělu zabrat přitom se úžasně pobavíte. Ti zdatnější na něm mohou klidně cvičit i jógu. Stará dobrá klasika je i vodní aerobic, jízda na banánu nebo pneumatice.
·         Vzpomínka na dětství: kdo by nehrál někdy badminton. Hra, kterou si často krátíme volnou chvíli na pláži je nenáročná na pohyb, ale přitom se tělo pěkně protáhne. Zahrát si ho můžete i s dětmi, které budou nadšené a o zábavu budou mít postaráno. Příliš se nezapotíte, ale protáhnete svaly a vzpomenete si na skvělé časy v dětství.
kopání do vody
·         Hoďte si koulí: už jste zkusili někdy pétanque? Jestli ne zahrajte si ho na písečné pláži. Hra jako stvořená pro léto na pláži. Moc se nezapotíte, přitom se zabavíte a dáte co proto unaveným a ochablým svalům. Skvěle si hru užijete s přáteli, ale i s dětmi.
·         Protáhněte se: ráno, kdy je pláž ještě prázdná vyrazte zacvičit si jógu. Nevadí, že s ní nemáte moc zkušeností. Nastudujte pár základních cviků – stačí i pozdrav slunci a každé ráno se na čerstvém vzduchu protáhněte. Dodá vám to neskutečnou energii a vykouzlí úsměv na tváři na celý den.