Smíšená pleť – co to je a jak se o ni starat

Máte smíšenou pleť? Možná, že o tom ani nevíte. Jak vůbec poznáte, že je vaše pleť smíšená? Taková pleť je na některých místech suchá a na ostatních mastná. Jsou to dva protichůdné typy pleti, takže se péče o ni může zdát ze začátku složitá, ale není tomu tak. Stačí zvolit jen tu správnou péči a správné produkty. Většinou je u smíšené pleti mastná oblast t-zóny, což je čelo, nos a brada a suchá místa jsou spíše v oblasti tváří, čelisti a u vlasové linie.

Jak byste se tedy měli starat o smíšenou pleť?

toner

Každý den používejte čistící prostředky

Pořiďte si jemný, nedráždivý čistící prostředek, který je rozpustný ve vodě. Většinou se jedná o pěnivý gel nebo krém. Tento přípravek odstraní z vaši pleti zbytky make-upu, nečistoty, které se na ni shromáždily za celý den a zanechá ji naprosto čistou. Po vyčištění by váš obličej neměl být suchý, mastný ani napnutý. Pokud se tak děje, vyměňte přípravek.

Používejte toner

Pro váš typ pleti jsou nejlepší hydratační tonery, které v sobě nenesou žádné dráždivé složky. Měl by obsahovat hydratační složky a nejlépe i antioxidanty. Existují i tonery, které jsou vyvinuty přímo pro smířenou pleť. Toner po čištění pleti nevynechávejte, jedná se opravdu o důležitý krok.

Hydratační krém

Důležitým krokem, který se používá na závěr péče, je hydratační krém. Naneste ho všude, i na mastnou oblast pleti. I mastná pleť potřebuje svou dávku hydratace. Pokud jí bude mít dost, bude se vám méně mastit. Nezapomeňte, že hydratační krém, stejně jako všechny ostatní složky skin care je nutné aplikovat i na krk a dekolt.

krém

Užívejte doplňky stravy

Pokud chcete extra dávku vitamínů a prospěšných látek navíc, můžete je užívat jako doplňky stravy. Většinou se jedná o složky, které běžně najdete i v kosmetických produktech, jako zinek, kyselinu hyaluronovou nebo kolagen. Užívat je můžete v tabletkách, které snadno zapijete. Pokud nemáte takový druh užívání rádi, třeba kolagen lze sehnat i jako kolagenový nápoj.