Udržet čistou vodu v bazénu nemusí být až tak složité

Kvalita vody se odvíjí od její čistoty. Samozřejmě, že je velmi důležité provádět kontrolu za pomocí testeru a srovnávat PH vody a dodávat do ní dostatek chloru, ale také je nutné neustále odstraňovat z vody všechny mechanické nečistoty, které se do vody dostanou na tělech plavců či vlivem počasí. Do bazénu Vám v průběhu jeho používání napadá listí, nejrůznější hmyz, na nohou si tam přinesete trávu či hlínu a tak dále a tak dále. Některé nečistoty, hlavně ty, co plavou na hladině můžete odstranit jednoduše za pomocí síťky, ale ze dna se nečistoty dostávají špatně a tak je dobré si pořídit bazénový vysavač a samozřejmě kvalitní filtraci, která vyžaduje kvalitní filtrační písek.

bazén

Filtrační písek je sorpčním materiálem, který zachytí nečistoty a už je nepustí dále, je dodáván na trh v několika velikostech zrn, tedy v různé zrnitosti a je důležité zjistit, jakou zrnitost vyžaduje Vaše zařízení. Díky tomuto materiálu se odstraněné nečistoty z bazénu už zpátky do vody nevrátí. Jedna náplň Vám může vydržet i tři roky, ovšem je samozřejmě lepší pokud náplň každý rok vyměníte. Budete mít jistotu, že o Vaše koupání bude velmi dobře postaráno. Kromě křemenného písku na trhu můžete narazit i na další sorpční materiál, zvaný zeolit.

cákání

Ovšem nesmíte zapomínat, že filtrace společně s bazénovým vysavačem nevyřeší úplně všechno. Tito skvělý pomocníci odstraní sice z bazénové vody všechny mechanické nečistoty, ale je důležité se postarat i o mikroby, bakterie či případné řasy a k tomu potřebujete kvalitní a spolehlivé přípravky bazénové chemie. Provádějte kontrolu vody alespoň jednou týdně, dodávejte do bazénové vody dostatek chloru a srovnávejte PH vody a uvidíte, že tak průzračně čistou bazénovou vodu Vám budou závidět i sousedi. Užívejte si koupání a vodních radovánek s rodinou po celé léto.