Vyprdněte se na komerční obchody


Pokud s tím teprve začínáte, nemáte se čeho obávat, můžete si všechno kupovat postupně. Nebo víte, co? Pokud máte hlouběji do kapsy momentálně ať už z jakéhokoliv důvodu, můžete si nakoupit nové kousky oblečení z druhé ruky, uděláte tím tak službu nejenom svému bankovnímu účtu, ale také službu naší planetě, kde žijeme. Určitě jste už možná slyšeli o tom faktu, že oděvní průmysl můžeme řadit mezi největší znečišťovatele životního prostředí, při výrobě oblečení je spotřebováváno velké množství vody, nehledě o podmínkách, které panují v asijských dílnách, a nehledě na to, jaké všechny chemikálie se na barvení oblečení používají.

modni

Jestliže začnete nakupovat oblečení z druhé ruky, tomuto všemu se dá dobře vyhnout. Oblečení je již po několika pracích procesech, takže se povedlo ho zbavit těch nejtěžších chemikálií. Pak také mu dáte šanci a prodloužíte mu životnost, v dnešní době se tomu říká anglickým názvem „cost per wear“, což tedy znamená, že se cena produktu rovná počtu nošení. Pokud tedy dražší věc oblečete třeba 300 dní v roce, znamená to, že můžete jeho cenu vydělit právě počtem 300 a vyjde vám jeho skutečná cena za denní nošení. Proto, pokud investujete do dražších kousků, jejich nošení se vám velice vyplatí. A teď si vezměte, že byste to samé spočítali pro oblečení zakoupené z druhé ruky. To je to báječné, co můžete pro životní prostředí udělat, dát věcem druhou šanci.

obchod

Nemusíte se však trmácet do kamenných sekáčů, ale najdete je v této době dokonce i na internetu, podívejte se například na obchod Semoda, což je second hand eshop, kde nakoupíte nejenom pro sebe, ale také pro partnera a pro děti. A u těch je vůbec jednodušší kupovat věci z druhé ruky, protože ve většině případů děti oblečení stejně často zničí, že z něj pak jde použít jenom hadr. Pak člověku není líto těch peněz, které by jinak dal za oblečení nové.