Pergola dává stín


Ano, je tady léto a únavná vedra. Každý normální člověk prchá před tou výhní, kam se dá. Lidé ve městech moc šancí nemají, protože přirozené “chladiče”, totiž stromy s bohatými korunami si již dávno vykáceli, většinou proto, aby se tam mohly nalít tuny betonu. Ale zato máme hezké parkoviště, heč.

pergola

No, lidská logika je legrace sama o sobě a nebudeme ji zde rozebírat. Raději se podíváme na jiné lidi, na ty, kteří mají domek a zahrádku. Ti jsou asi moudřejší, většinou stromy nechají, a ještě si postaví, nebo nechají postavit pergolu. A tu nechají buďto zastřešit, nebo prorůst popínavými květinami. To nebo ono pak vytvoří žádaný stín a hned je u domku nebo chatky veseleji a příjemněji.

Jak toto pohodlíčko získat také? Naštěstí to v dnešní době již není nic složitého. Možnosti jsou dvě a jsou výše zmíněné. Jedna možnost je si zakoupit materiál a postavit si pergolu sám. Ovšemže musíte vědět jak na to. Nejde totiž jen o to dát do země pár trámů a další přibít kolem. Jde také o to, aby pergola nespadla při prvním větším závanu větru. Pokud tedy nemáte zkušenosti, je nutno pozvat někoho, kdo pergoly stavět umí a tuto práci mu zadat.

pergola u domu

Druhá možnost je ta, že si najdeme firmu, která pergoly na zahradu vyrábí a která vám ji také postaví. Tedy v podstatě ji můžeme koupit jako “hotovou” a firma se o zbytek postará.

Toto řešení je jednoznačně nejjednodušší. Klidně můžete nechat klíče u sousedky a ta je dělníkům předá. Než se vrátíte z práce nebo odněkud jinud, bude pergola stát a čekat až si ji převezmete se vším všudy. Tím je pro vás vlastně záležitost vyřízena jednou pro vždy, a to za jedno jediné dopoledne.

Vyzkoušejte to také tak. Bez starostí, bez běhání, a to vše poměrně levně. Uvidíte, že nebudete litovat. A když pak budete pod pergolou odpočívat, můžete sám sebe pochválit za ten výborný nápad.