Solární sprcha

Proč nevyužít teplého slunečního záření, abychom ohřáli vodu, kterou se následně omyjeme? Jak by podobný vynález mohl vypadat? I jako obyčejná sprcha! V tom tkví celé kouzlo solární sprchy. V letním období se tímto způsobem můžeme venku na zahradě osvěžit a ovlažit. Použití je vhodné také před tím, než jdete do bazénu. Smyjete ze sebe zbytky drobných nečistot, které okem ani nevnímáte, ale vodě v bazénu často škodí a proto musíme pořád používat tolik chemie a čisticích přípravků, abychom vodu optimalizovali a vyčistili.

přírodní koupel

Solární sprcha má mnoho výhod

Jednou z nich je rozhodně praktická stránka, protože tento typ už nepotřebuje žádné další elektrické připojení. Instaluje se na zahradu na rovný povrch, kde ji pevně ukotvíte. Potřebujete jenom blízký vodní zdroj a to je všechno. Voda se následně ohřeje vlivem svítícího slunečního záření, které dopadá na tělo sprchy a vodu ohřívá. Pozor voda může být až horká, proto je zde vždy možnost regulace.

  • Každý typ má jakousi páčku, kterou si volíte teplejší nebo studenější ohřev. Můžete se namáčet jen tak pro legraci. Baví to děti a dospělí také ocení ledovou spršku v horkém letním dni, kdy nemůžeme ani dýchat a je nám opravdu velké horko. Vhodné je to také pro domácí mazlíčky, jenom pozor, jakou vodu nastavujete. Proto tento praktický prvek ocení všichni zahrádkáři a dokonce i milovníci bazénů.
  • U nás to ještě není tak obvyklé, ale jinde je zcela normální, že před vstupem do bazénu se osvěžíte a také ze sebe smyjete zbytky nečistot nebo i krémů. Díky tomu pomůžete vodě v bazénu, protože ta je ustavičně v letním období namáhána a tak do ní často musíme přidávat více a více chemie, abychom vodu udrželi průzračně čistou a hygienicky svěží. Možná to poznáte i na své peněžence, protože na bazénové chemii i ušetříte.

ranní sprcha

Balení obsahuje vše, co budete potřebovat

Tímto způsobem velice snadno a lehce dostanete teplou vodu, kterou v letních měsících můžete na své zahradě využít a to různými způsoby. Osvěžení před vstupem do bazénu a také smytí ze sebe nečistot, ale také ovlažení v horkém letím dni, i když nemáte bazén. Pořídit si ji může naprosto každý. Stačí přívod vody, na který tento produkt napojíte a můžete si volně užívat.