100% hypotéka a možnosti financování bydlení

Kdo by nechtěl bydlet ve vlastním a aby mu jeho byt či dům konečně říkal pane? Vlastní bydlení je snem každého a bohužel ne každému se tento sen podaří splnit. Mnoho lidí proto bydlí dlouhá léta u rodičů nebo v pronájmu a vlastní bydlení se čím dál tím víc vzdaluje.

bydlení

Jediným řešením, jak získat vlastní bydlení je možnost financování nějakým úvěrem. Nejčastějším způsobem je formou hypotéky. Často však není možné získat celou částku, která by pokryla financování a žadatelé tak musí hypotéku kombinovat s dalšími produkty či úsporami.

Je tedy možná 100% hypotéka?
Jak již z názvu vyplývá, tak se jedná o hypoteční úvěr, který by pokryl celou částku kupované nemovitosti. Obvykle po tomto řešení žadatel touží, když nemá vlastní finanční prostředky. Finanční společnosti však v současné době poskytují maximálně 90% tržní hodnoty nemovitosti, ale také jen v malém procentu případů.
ČNB totiž tuto formu úvěru zakazuje a žadatelé tak musífinancovat svoje představy kombinovaně s dalšími úvěry, aby dosáhli požadované částky a mohli si tak pořídit vlastní bydlení.

Nejčastějším řešením je kombinace hypotéky a úvěru ze stavebního spoření. Díky těmto kombinacím může žadatel dosáhnout na částku, kterou potřebuje a dostat se tak k vlastní nemovitosti.

Pokud chcete hypoteční úvěr, který získáte snadno a rychle a je tolerovaný nižší příjem či záznam v registrech dlužníků, tak výhodné řešení nabízejí nebankovní společnosti. A to dokonce s úrokovou sazbou, která se přibližuje bankám.
Nebankovní společnosti vyřizují žádosti rychleji a žadatelé tak nemusí na sdělení výsledku čekat dlouhé týdny či měsíce. Stačí poskytnout veškeré požadované informace a dokumenty a můžete se těšit na přiblížení se ke splnění vašich snů o bydlení.

účet

Podmínkou je v každém případě ručení nemovitostí a v případě bezúčelné hypotéky je možné vyplatit také dluhy či exekuce.