Cestuj nebo studuj při práci…

Osobně jsem toho názoru, pokud jste zaměstnancem ve firmě, časově Vás to velmi omezuje. Je fakt, že jsou i práce, kde si denně odpracujete hodiny a na konci směny jdete s čistou hlavou domů. Žádná starost, že? Na druhou stranu – pakliže se Váš plat odvíjí od práce, kterou vykonáte, ocitnete se v pozici, kdy pouze pracujete, přemýšlíte a mozek Vám celkově „šrotuje24/7. Nemusí to být pravidlo ale pokud si nedáte přísný rozvrh, kdy a jak dlouho budete mít pomyslnou směnu, většinou to dopadne tak, jak popisuji v předchozí větě. Mozek Vás totiž začne přesvědčovat, že můžete vydělat více peněz, kdybyste právě teď pracovali místo trávení času s rodinou či kamarády. Tak to prostě je a téměř každý podnikatel, freelancer, … si tím musel projít. Jen si položte otázku, zdali to stojí za věnování se práci například 18 hodin denně.
děvčata na horách
 
“V čem můžu tedy podnikat a cestovat nebo studovat zároveň? Zde je celkem neomezeně možností. Jednak stačí dobrý nápad na podnikatelský záměr/plán ale také můžete psát blog při cestování nebo točit videa. Pokud studujete na univerzitě v zahraničí, můžete natáčet, jak studujete (study with me), jak vlastně žijete, poukazovat na zajímavosti ve školách z ostatních zemí. To vše můžete buďto natáčet na svůj blog či na youtube kanál nebo psát články na blog. Pokud se ptáte, jak dostanete nějaké peníze z blogu, stačí poskytnout reklamní plochu na Vaší webové stránce či blogu nebo můžete spolupracovat s firmou, která Vás pravděpodobně osloví, jestliže budete mít dostatečně velkou sledovanost.
 
Ostatně tohle vše již můžete vykonávat na osobním či firemním instagramu, kde je možné natáčet živě, přidávat příběhy, klasické fotky a tak dále. Je velice pravděpodobné, že při několika tisících sledujících Vás osloví firma, které se budete zamlouvat nebo se zrovna věnujete tématu, co daná firma nabízí, jako například zdravý životní styl. Firma Vám pak nabídne nějaké produkty na zpropagování, poskytne nějaký kapitál na kvalitní video nebo pošle jako odměnu jejich produkty jak Vám, tak do soutěže na video. Firma také může nabídnout slevové kupóny.
kafíčko u notebooku
 
Doufám, že Vás tento článek jakkoliv inspiroval nebo alespoň jen popostrčil, abyste konečně něco udělali s prací ve fabrice nebo kde již nejste spokojeni. Není dobré ukončit pracovní poměr a začít psát články nebo natáčet videa. Samozřejmě byste si měli zajistit pasivní příjem a rezervy do budoucna, aby tam nějaká ta jistota byla.