Co prospívá (nejen) vaší prostatě, a co ne

Jaké potraviny jsou pro vaši prostatu zcela nevhodné

Mnoho odborníků na zdravou výživu se shoduje na tom, že jejím základem musí být to, co nám nabízí příroda v původní podobě, tedy v co nejméně změněném režimu. Jako naprosto ideální se v tomto směru jeví ovoce a zelenina, ať už je upravíme tepelně, anebo je konzumujeme za syrova. K ovoci a zelenině pak můžeme přiřadit ořechy a různá semínka (vlašské, lískové, makadamové, piniové, mandle, arašídy atd.) a také luštěniny a celozrnné obiloviny (pšenici včetně špaldy, žito, ječmen, oves, rýži, quinou, jáhly, pohanku a některé další).

různé druhy luštěnin

Z olejnatých semen se také dobře využívá jejich olej pro výrobu za studena lisovaných rostlinných tuků a tím bychom výčet vhodných potravin mohli uzavřít. Neměli bychom ovšem ještě zapomínat na bylinky, například ty velmi účinné adaptogeny, kam patří Ženšen, Ashwagandha, Rozchodnice růžová, Eleuterokok, Maca perunáská, Brahmi, Valeriana a Kotvičník zemní.
ořechy ke konzumaci

S těmito poklady, případně ještě s některými výživovými doplňky a s kořením a solí, v podstatě vystačíte po celý život, aniž byste trpěli závažnějšími zdravotními problémy.

Potraviny nevhodné

Lidstvo se bohužel, tedy alespoň jeho většina, ubírá směrem spíše opačným. Namísto přirozené stravy konzumuje maso, mléčné výrobky, celou řadu různých polotovarů, konzervovaných pokrmů, nevhodných tuků, alkohol v mnoha podobách a mimo jiné i výrobky z bílé mouky a bílého https://www.hrad.cz/cs/ceska-republika/statni-vyznamenani/rad-bileho-lva cukru, téměř zcela zbavené živin. Vyhledávají pak na Internetu výrazy jako „prostata nevhodné potraviny https://www.erectmax.cz/blog/nevhodne-potraviny-pro-prostatu/“ a tam se dozvídají něco v podobném duchu obsahu tohoto článku.

Chcete-li tedy své prostatě prospět (a nejen prostatě), vyřazujte postupně ze stravy to nevhodné a zařazujte naopak to vhodné, a uvidíte, že to přinese své ovoce.