Jak se v těhotenství cítit skvěle?

Tento požehnaný stav by si každá žena měla především užívat. To, jak těhotenství působí na ženské tělo, je vysoce individuální a nelze tedy předem říci, jak se budete cítit právě vy. Existuje však několik tipů a rad, které vám mohou pomoci cítit se lépe ve dnech, kdy máte například špatnou náladu, protože hladiny hormonů ve vašem těle jsou nestabilní, nebo si jen zkrátka připadáte moc velká, protože i to je pocit, se kterým ženy velice často bojují.

těhotná žena

Zaměřte se na svou stravu

V tomto ohledu rozhodně nikdo nechce abyste se jakkoli omezovala. Jezte to, na co máte chuť. Avšak dbejte na to, abyste konzumovala dostatečné množství ovoce, zeleniny a přírodních potravin. Průmyslově nezpracované nebo pouze lehce zpracované potraviny jako jsou vejce, maso a mléčné výrobky vám dodají spoustu energie a hlavně základní živiny, které vy i vaše miminko potřebuje.

Doplňky stravy

Především v poslední době jsou velice populární nejrůznější přípravky pro těhotné a kojící ženy. Je třeba mít na paměti, že tyto preparáty nejsou všespásné, takže se primárně zaměřte na to, co denně konzumujete. O tom, jaké doplňky stravy by pro vás byly vhodné, se vždy poraďte se svým lékařem.

Spoustu žen si oblíbilo konzumaci macy, jež je na trhu k dostání ve formě tablet či prášku. Maca v těhotenství může pomoci zlepšit náladu či podpořit vaší imunitu. Dále je vhodná pro podporu ženského hormonálního zdraví. Jak je již psáno výše, konzumaci jakéhokoli přípravku vždy konzultujte se svým lékařem.

pár čekající miminko

Rozumná míra pohybu

Pokud vám to vaše zdraví a celkový stav v těhotenství dovoluje, pak se pohybu rozhodně nevyhýbejte. Jestliže nejste zvyklá sportovat, začněte chodit na procházky, při kterých si skvěle vyčistíte hlavu, načerpáte novou energii a uvolníte endorfiny, známé též jako hormony štěstí. Pobyt na čerstvém vzduchu je navíc pro tělo přirozený a velice zdravý.