Rybaření po Evropě, aneb tichý blázen cestovatelem

Rybaření již dávno není jen prostředkem k získání potravy. Stává se z něj komplexní koníček, který mnohým nadšencům zabírá velké množství času. Oblíbené je pro extrémní prožitky. Na jedné straně jste v klidném lůnu přírody, pozorujete okolní krajinu, život a na straně druhé se při souboji s rybou na konci vaší udice vystavujete působení adrenalinu. Když čekáte na záběr, na ten správný okamžik, jsou vaše tělo a nervy napnuté k prasknutí. A když konečně dostanete z vody úlovek, přemůže vás euforický pocit. I proto se velké množství (především, ale ne výhradně) mužů do tohoto sportu zamilovalo. A vášeň je tak silná, že jim již nestačí místní řeky a rybníky.
rybolov pod ledem
Touží se vydat na cesty za většími a neobvyklejšími druhy ryb. A díky tomu, že cestování je v dnešní době dostupnější než kdy jindy, mnozí si plní své klukovské sny. O rybolovu ve fjordu, na volném moři, španělské řece. Pokud je to i váš sen, pojďme se společně podívat na t, kam se za jakým zážitkem vypravit v Evropě.
ulovený sumec

Norsko

Českými rybáři je tato země nejnavštěvovanější. Loví se zde většinou ve fjordech – úzkých, dlouhých a hlubokých ledovcových údolích na pobřeží. Nejčastěji se zde loví makrely, tresky, platýsi, halibuti, v řekách pak lososi. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Trondelag ve středním Norsku (fjordy), řeka Alta, oblast Finmark na severu země (lov na dírkách). Velmi oblíbeným druhem rybolovu je pilkrování, které spočívá ve spouštění a vytahování umělé olověné rybičky.

Alpy

Možná pro mnohé netradiční, ale velmi ceněné oblasti pro rybaření jsou v Alpách. Konkrétně v místních řekách, kde se prohánějí lososovité ryby. A také v jezerech. Ta jsou našincům zatím neznámá. Ale věřte, že sedět na břehu jednoho z mnoha švýcarských jezer a kochat se při tom nad svými pruty zasněženými alpskými vrcholky je k nezaplacení.
fjordy v Norsku

Španělsko

Jihoevropská země je vyhlášená především lovem obřích sumců na řece Ebro. Pro mnohé to je vrcholný zážitek, neboť místní obři mají délku až kolem 3 metrů. Navíc se při lovu nemusíte starat o teplotu jako na severu – jste přece ve středomoří.

Island

Tak to je lahůdka posledních let. Na Island se jezdí především za lovem na volném moři. A trofejní úlovky na sebe nenechávají čekat. Tak trochu extrémní rybařina pro otrlé, odolné a také bohaté. Není to levné, ale zaručit vám můžu nejlepší životní rybářský zážitek.