U betonového plotu na klíč záleží také na jeho vzhledu

Betonové ploty na klíč Montáž MPC se ujaly na trhu stavebních hmot velice rychle a setkáte se s nimi snad v každém městě. Poskytnou vám soukromí, oddělí pozemek od zvídavých sousedů a kolemjdoucích na chodníku a zčásti brání průniku prachu a hluku z ulice.

Jak doladit vzhled, aby nebyl fádní

Výrobci betonových desek se snaží zásobovat trh všemi možnými typy povrchů a barev certifikované betonové směsi, a tak máme k dispozici široký rozsah možností vzhledových řešení. Tím se však dostáváme do situace, jakou znají výtvarníci – malíř má před sebou barevnou paletu a štětec a to, co z ní vytvoří, je už plně v jeho režii. Jeho dílo pak může být nevzhledná mazanice, anebo umělecký skvost. Podobně jsme na tom i my, co máme v úmyslu vystavět oplocení z betonových desek.

kamenná zeď

Nesahejte po první desce, co vám přijde pod ruku – to by byla chyba, než se definitivně rozhodnete, projděte vzorkovníky a hlavně inspirativní fotky z různých staveb – vyberte mezi nimi několik kandidátů a z těch se pak rozhodujte.

živý plot

Shoda odstínů versus kontrast – jednou z nejdůležitějších věcí při výběru vzhledu je barevné ladění. Nemusí být zrovna šťastné řešení snažit se za každou cenu trefit do odstínu vaší fasády, pokud bude jen trochu odlišný, bude to působit příliš fádně a zkazí to dojem z celé stavby. Výhodnější je snažit se volit barvy naopak výrazně kontrastní – např. u okrové fasády oplocení tmavě šedé či červenohnědé. Dobrou volbou je i ladění stejné barvy betonového plotu s barvou rámů vašich oken, dveří, trámů, pergoly, střešního bednění a dalších dřevěných doplňků – tedy nikoli přímo s barvou domovní fasády.

Hrajete šachy? Pokud ne, tak se někdy podívejte na šachovnici. Střídání kontrastních barev světle a tmavě hnědé nebo šedé působí mnohem lépe, než oplocení jednobarevné. V jednoduchosti je opravdu krása, a vítězí obvykle ten, kdo najde elegantní a zároveň snadné a nekomplikované řešení.