Jak se nenechat zmást slevami a nakoupit (skutečně) výhodně

Česká republika je zemí, pro jejíž obyvatelé jsou nákupy ve slevách opravdu příznačné. Mnoho z nás se totiž snaží ušetřit právě hledáním v letácích, používáním slevových kódů nebo čekáním na výprodejové akce, ve kterých se už skutečně mnohdy nakoupit vyplatí. I slevy jsou ale jen prostředkem zkušených obchodníků, a dokonce pomocí nich mnohdy dokáží na člověku ještě vydělat. Jak tedy předejít tomu, aby se ani nákup ve slevě tak úplně nevyplatil? A jak slev využívat ke svému prospěchu a úsporám v peněžence? Základem všech taktik šetření je plánování.

Rodinný nákup

Měli byste si tedy jasně naplánovat, co opravdu doma potřebujete a vyhnout se nákupům zbytečných věcí jen proto, že byly zrovna ve slevě. Pokud je totiž později vyhodíte nebo budou jen někde ležet a čekat, až je skryje vrstva prachu, dobrá koupě to zrovna není. Vždy se tedy vyplatí si dobře rozmyslet, co vlastně máte zájem koupit a s takovým úmyslem se na nákup i vypravit. Jestli si s sebou vezmete i jasně stanovený seznam je na vás, hodit se však určitě může. Po vstupu do obchodu či při nákupech na internetu se nenechte zmást barevnými cenovými popisky, které hlásí často nepravdivé údaje o tom, kolik můžete ušetřit.

Oblečení v obchodě

Naopak zkuste raději přemýšlet nad tím, zda je za takovou cenu skutečně výhodné výrobek koupit nebo je možné jej sehnat ještě levněji. Kontrolujte také hmotnost, jejíž zmenšení výrobcům často umožňuje právě snížení prodejní ceny. A pokud v některých obchodech či e-shopech nakupujete opravdu často, třeba by se vám mohlo vyplatit používání jejich věrnostních programů, které také nabízejí zajímavé slevy a akční nabídky. Při nákupech na internetu se nebojte využívat slevových kódů – vyzkoušejte třeba slevový kód About you, díky kterým se vám pár procent z celkové ceny nákupu podaří ušetřit zcela jistě. Tak ať se nákupy podaří a domů se dostane jen to nejlepší!