Efektivní způsoby, jak zvýšit dosah sociálních sítí

Na sociálních sítích je dnes již téměř každý. Většina z nás publikuje příspěvky pouze pro vlastní potěšení, ale někteří z nás sledují i trochu vyšší cíle. Pokud se tam chcete zvýraznit a zvýšit svůj neplacený dosah, budete muset udělat hned několik věcí. A hlavně je provádět pravidelně a dlouhodobě. Jedině tak můžete získat like, komentáře, sdílení, označení u někoho jiného a větší množství followerů. Nedílnou součástí je také SEO SEOlight.cz, díky kterému získáte kvalitní obsah a efektivní publikační plán, díky čemuž budete mít stavební kámen pro úspěch.

Sociální sítě pohoda

Co potřebujete k úspěchu?

Myslet musíte na to, o jaké sociální sítě se jedná. To je naprostý základ, protože každá platforma je trochu jiná a vyžaduje jiný přístup. Obecně ale platí, že byste měli kombinovat formáty a témata. To znamená, že by se mělo jednat o fotky, soubory fotografií, videa, články, odkazy a další. Stejně tak byste se měli zasloužit o pestrost témat, protože žádný fanoušek nechce číst a dívat se neustále na to samé. Střídejte novinky, reference, inspiraci, rady a tipy a další podle toho, čeho se váš profil týká. Mezi další spolehlivé prostředky patří:

  • vyvolání sounáležitosti,

  • žádost o sdílení,

  • výzva k interakci,

  • ankety, otázky a soutěže.

Instagram příspěvky profil

Spojte se s followery na osobní úrovni

S každým nebo téměř každým příspěvkem byste měli svým fanouškům poskytnout nejen nové informace, ale také vyvolat emoce, inspirovat je, radit, komunikovat a zajímat se o ně. To je nejlepší způsob, jak je přesvědčit, aby u vás nejen zůstali a sledovali vás dál, ale také o vás mluvili a doporučovali svým přátelům.

Jednoduše udělejte ze svého profilu místo, kam se budou rádi vracet pro radu, zábavu nebo inspiraci. Buďte také sami aktivní. Komentujte a lajkujte příspěvky svých sledujících a dalších lidí, kteří se zajímají o stejná témata, názory a hodnoty. Zároveň nezapomínejte na významné události, jako jsou Vánoce, Nový rok, narozeniny apod. Byli byste totiž jediní, kteří na tyto události zapomněli.